My chceme hrát!

 

 Je vůbec šance?

Pokud jste přešli rovnou k tomuto článku, máte pravděpodobně za sebou již vývoj z první kapitoly a hledáte praktické uplatnění.

K účasti v české lize je potřeba minimálně 16 hráčů, prakticky však alespoň 30 aby byla jistota dohrát sezónu. Takže po přepočítání vašich spoluhráčů, je vůbec šance?

Pokud by byla jiná odpověď než ano, nemusíme to tu provozovat. Tedy ANO! Každý nově vzniklý klub AF má od nynějška možnost prakticky hned hrát a získávat zkušenosti. Pokud o sobě dáte vědět, budete oslovováni stejně začínajícími kluby k účasti na jejich turnajích s pouhými 7 hráči na hřišti v rámci Serie A7.

Zároveň, až se na to budete cítit, můžete uspořádat svůj turnaj podle turnajového formátu, na který pozvete ostatní. To vám zpětně pomůže ke stabilizaci týmu, propagaci u vás a dalšímu přílivu zájemců a snad i sponzorů.

 

Co je potřeba

Především tedy vytvořit klub AF. Hned jak budete existovat dejte o sobě vědět a dostane se vám maximální informační podpory ať už odsud či od ostaních malých klubů. Zkušenosti a rady jsou zde neocenitelné a vyvarujete se chyb vašich předchůdců.

Poté co budete disponovat skupinkou nadšenců, můžete našim prostřednictvím nakoupit výstroje a další vybavení. Jsme nezisková organizace, nikoliv dealer, očekávejte proto nejnižší možné ceny dosažené sdruženým nákupem pro více klubů. Není to ale povinné!

Dále tedy potřebujete zajistit hřiště a vědět jak a co máte hrát.

 

Seučit, seučit, seučit

Pro většinu z vás to bude všechno úplně nové. Krom zde publikovaných návodů je tedy třeba neustále žít fotbalem. Při každé příležitosti si pusťte přenos či záznam ze zápasů a „čtěte“ hru, nasávajte atmosféru. AF se dá do značné míry odkoukat a domyslet. Pokud k tomu přidáte soustavné cvičení a souhru, jste na dobré cestě vyhrávat. Nejde tedy jen o bezduchou dřinu.

 

Není to bez pravidel

Ačkoliv se zdá, že je v AF dovoleno téměř vše, opak je pravdou. Pravidla existují a jsou poměrně přísná. V našem prostoru má dnes vedoucí úlohu (místo KSČ) NCAA.

Od pravidel pro americký univerzitní fotbal se odvíjí i ostatní mutace jako halová pravidla nebo herní formát Serie A7. Neznalost pravidel neomlouvá a proto se je snažte v rámci možností pochopit.

Mnohem víc vám ale dají zkušenosti získané na hřišti, když si je promítnete zpět podle znění pravidel. Proto na turnajích uslyšíte nejen hvizd, ale i rady, zejména u technických provinění.

 

Nejste v tom sami

Předchozí řádky by mohly slabší povahy odradit. Situace okolo AF v ČR opravdu není optimální. Pro nás je to však nejlepší sport, který stojí za tu námahu bez nároku na odměnu. Pokud jste i vy fotbaloví „šílenci“ neváhejte ani vteřinu a pusťte se do toho. Všichni ostatní, kteří prodělávají obdobný vývoj, se s vámi rádi podělí o své zkušenosti a pomohou vám překonat potíže. Teprve na hřišti se z nich stanou vaši protivníci.